Tinkercad bērniem un skolotājiem
Tinkercad ir bezmaksas, vienkārši lietojama tiešsaistes lietotne 3D dizaina objektu izveidei. (Ir arī elektronikai un kodēšanai veltītas sadaļas, bet šoreiz par telpiskiem zīmējumiem.) Aplūkojot bezmaksas 3D programmas, sākumā pat nebija vēlme iedziļināties tik vienkāršā, nedaudz bērnišķīgā, primitīvi elementārā lietotnē. Būtiski atšķiras no tāda flagmaņa kā AutoCAD. Bet arī ar tik vienkāršiem paņēmieniem, kādus piedāvā Tinkercad, ir iespējams izveidot lieliskus dizaina objektus, apgūt jēdzienus augstums, garums, platums, izprast kas ir X, Y un Z asis, saprast, kas ir kubs, prizma, cilindrs, sfēra.
Skolotājiem, bērniem un vienkārši hobijam. Skolotājiem jo īpaši, jo ir iespēja izveidot katrai klasei (sadaļa classrooms) un katram audzēknim savu kontu (nosūtīt pieejas Nickname), ko ir iespējams pārlūkot un novērtēt, rediģēt, papildināt. Viennozīmīgi, šī programma ir paredzēta izglītības vajadzībām, īpaši bērniem un entuziastiem, kuriem nav pieredzes 3D objektu izveidē, projektēšanā. Tā iemācīs visus 3D pamatjēdzienus, ļaujot pārveidot kādu ideju CAD modelī, vienkārši velkot un nometot primitīvas formas, piemēram, klucīšus un cilindrus uz darba virsmas.
Un pēcāk Jūs šo savu objektu varēsiet saglabāt (.STL, .OBJ, .SVG formātā) izdrukāt ar 3D printeri.
Saderīga ar Chromebook!
No jaunā mācību gada Skola 2030 skars pamatizglītību, ir izmaiņas pamatizglītības standartā un mācību priekšmetu standartos. Datorika paralēlā solī ar dizainu un tehnoloģijām (šobrīd mājturība un tehnoloģijas) pieskarsies digitālā formātā konstruētiem rasējumiem un programmvadāmajiem darba galdiem. Mainīsies vai papildināsies mācību priekšmeta īstenošanai nepieciešamā (ieteicamā) mācību vide (iekārtas). Skolās ienāks tehnoloģiski progresīvākas ierīces – iededzināšanas ierīce, putuplasta griezējs “karstā drāts”, urbjmašīna, slīpmašīna, figūrzāģis ar galdiņu, CNC frēze, virpas, 3D printeris, ploteris, CO2 lāzergriezējs. Pēc pieejamā programmas parauga, 6.klasē un 7.klasē būs 3D dizaina objektu izveide un maketu izveidošana 3D printerim. Un šeit kā viena no lietotnēm izkristalizējas Tinkercad.
Ar šo rakstu aizsākšu par dizaina un tehnoloģiju jomu saistītām iekārtām un lietotnēm- 3D printeri un drukas materiāli (filament), Slicer programmas (par Cura, MakerBot Print), CNC darba galdi, griezējploteri un vektorgrafika. Ne tik daudz lai kādu pamācītu, bet lai saprastu un neaizmirstu 😉 .