otrdien, 20 februāris, 2024

Mācību resursi bērniem

Interneta vietnes un lietotnes mācībām mājās, mācībām attālināti, atbalsts skolotājiem.

Mācību materiāli pirmsskola- sākumskola Cirkulis.lv apkopotie mācību materiāli no pirmsskolas līdz sākumskolas pirmajām klasēm (Montesori pedagoģija, izdales materiāli, uzskates līdzekļi, darba lapas).

E-klase Skolvadības sistēma, reizē dienasgrāmata un žurnāls. Arī saziņas platforma skolēns- skolotājs- skolotāji.

Uzdevumi.lv Digitālais mācību līdzeklis. Mācību materiāli no 1. līdz 12.klasei. Praktiski visi mācību priekšmeti. Iespējams pieslēgties ar E-klases kontu jeb “pasi”.

Soma.lv Mācību platforma no pirmsskolas līdz 12.klasei, visi mācību priekšmeti. Iespējams pieslēgties ar E-klases kontu. E-grāmatas, drukajāmās un interaktīvās darba lapas, metodiskie līdzekļi, interaktīvas mācību tēmas, informatīvi un zinātniski video.

Māconis.zvaigzne.lv Izdevniecības Zveigzne ABC digitālie risinājumi mācībām. Visi mācību priekšmeti. Mācību grāmatas, darba lapas, pārbaudes darbi, skolotāju grāmatas, interaktīvi mācību materiāli. No pirmsskolas līdz 12.klasei.

Letonika mācībām digitālais saturs mācībām- uzdevumi un testi, latviešu valoda, literatūra, Latvijas vēsture, ģeogrāfija un vide, kultūras vēsture, mūzika un runājošas pasakas. Sākumskola- pamatskola.

Māci un mācies latviešu valodu Mācību grāmatas, interaktīvi mācību līdzekļi, metodiskie ieteikumi skolotājiem. No pirmsskolas līdz pieaugušo vecumam (diasporai, imigrantiem un patvēruma meklētājiem). Latviešu valodas aģentūras  izstrādātie uzskates līdzekļi – tabulas gramatikas apguvei. Latviešu valoda.

E-pupa Elektroniska latviešu valodas vārdnīca no pirmsskolas līdz augstskolai. Izcila! Attēli, pasakas, fonētiskais, morfēmiskais, gramatiskais, leksiskais raksturojums, vārddarināšana, daiļliteratūra…

Miksike.lv e-apmācības platforma. Tā nodrošina elektronisko mācību materiālu apmaiņu skolotājiem un skolēniem. Zem E-uzdevumi pieejama Matemātika, svešvaloda, ģeometrija, bioloģija, dabaszinības, informātika, vēsture. Pamatskola.

Matemātika.lv  Matemātikas formulas un fizikas formulas. Vienkārši un lakoniski. Matemātika, fizika. Pamatskola, vidusskola, augstskola.

FIZMIX.LV ir AS “Latvenergo” veidots projekts, lai veicinātu skolēnu interesi par eksaktajām zinātnēm un aicinātu jauniešus izvēlēties studiju virzienus, kas saistīti ar inženiertehniskajām profesijām. Gan testi, lai pārbaudītu savas zināšanas, gan interaktīvi eksperimenti. Iespējams autorizēties ar E-klasi. Fizika pamatskola 8.-9.klase, vidusskola.

Start(IT) Datorikas nodarbības 1.-9.klašu skolotājiem un skolēniem. Iespējams autorizēties ar E-klasi.

Math Worksheets  Iespēja izveidot darba lapas matemātikā. Vietne satur vairāk nekā 94 dažādas matemātikas tēmas ar vairāk nekā 1223 unikālām darba lapām. Šīs matemātikas darba lapas ir lielisks resurss no bērnudārza līdz 12. klasei. Resurss angļu valodā. Kaitinošas reklāmas.

thatquiz.org Galvenokārt matemātikas tiešsaistes uzdevumi uz laiku. Ja piereģistrējas, ir papildiespējas un iespēja pārskatīt klasi. Lielisks resurss! Sākumskola, pamatskola, vidusskola.

Zirnis.lv Mācību materiāli- tehniskā grafika/rasēšana, vizuālā māksla, rokdarbi. Skaidri, teorētiski- gluži kā no grāmatas. Pamatskola, vidusskola.

ILUSTRĒTĀ VĀRDNĪCA pasaulē un Latvijā Terminu skaidrojums un ilustrācijas. Kultūras vēsture pamatskola, vidusskola.

FreeArt Olga’s Gallery Viena no lielākajām tiešsaistes mākslas kolekcijām. Vairāk nekā 15 000 darbu. Informācija par slaveniem māksliniekiem un viņu mākslas darbiem (angļu valodā). Mākslas vēsture, vēsture vidusskola, pamatskola.

Džimba.lv par personisko drošību un attiecības ar citiem cilvēkiem. Sociālā audzināšana. Pirmsskola, sākumskola.

Bērnistaba ir izglītojoša un radoša vieta bērniem, kuri mācās pazīt burtus, ciparus, apgūst vārdus, iepazīst dažādas norises sabiedrībā un dabā, apgūst jaunas prasmes. Skaties, klausies (pasakas), zīmē un spēlē ar izglītojošu ievirzi (puzle, vārdi, atmiņas spēle, burtu spēle). Pirmsskolas vecuma bērniem.

Kidi.lv izklaides maziem bērniem līdz 7 gadi vecumam. Burti, cipari. Pirmsskolas vecuma bērniem.

Krokotak izcila resursu krātuve ar rokdarbu uzdevumiem un darba lapām par visām tēmām (izņemot latviešu valodas apguve) pirmsskolas vecuma bērniem. Resurss angļu, bulgāru valodā.

FirstPalette.com lieliska ideju krātuve rokdarbiem pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Tāda šī vietne bija arī pirms desmit gadiem.

Arteascuola.com Piemēri ar darbiem soli pa solim Vizuālā māksla sākumskola, pamatskola.

Hugo.lv Latvijas valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platforma. Tā nodrošina automatizētu tulkošanu, runas atpazīšanu un runas sintēzi. Latviešu, Angļu, Krievu valodas. Pamatskola, vidusskola, augstskola.

Skrivanek.lv Lai gan vairāk tulkošanas birojs kā mācību centrs, bet pamācoša šķiet ” noderīgi latviešu valodas padomi” sadaļa. Tiem, kas nedaudz piemirsuši latviešu valodu. Kā pareizi- tornado vai tornādo, diktafons vai diktofons, planšešu vai planšetu, rīdzinieks vai rīdzenieks? Pamatskola, vidusskola un visu mūžu.

GooglePlay (Android) vai App Store (iOS) operētājsistēmu lietotājiem

Gudrinieks iOS operētājsistēmu lietotājiem izglītojoša bezmaksas aplikācija matemātikas apguvei pirmsskolas vecuma bērniem un pirmo divu klašu skolēniem.

Mācību resursi bērniem