pirmdien, 15 jūlijs, 2024

Attēlu apstrādes programmas

Attēlu apstrādes programmas/ grafiskie redaktori

Grafiskie redaktori paredzēti attēlu izveidei, rediģēšanai. Biežāk kādu no tiem izmantojam savu fotogrāfiju apstrādei, un daži no tiem ir viegli saprotami, nepieredzējušam lietotājam draudzīgi. Varam izmantot zīmēšanai- no vienkārša skribelējuma līdz iespaidīga digitālā zīmējuma iegūšanai. Grafiskos redaktorus iedala divās grupās- rastra un vektorgrafikas.

Aplūkosim vairāk bezmaksas rastra attēlu/ digitālo fotogrāfiju apstrādes programmas.

Picasa

Picasa ir uzņēmuma Google bezmaksas fotoattēlu rediģēšanas programmatūra, kas ļauj iegūt lieliskus attēlus. Foto rediģēšana, attēlu pārvaldība, kolāžu radīšana, efekti.

Picasa

Paint.net

Tā ir bezmaksas zīmēšanas un fotoattēlu rediģēšanas programma. Atbalsta darbu ar slāņiem, neierobežotas iespējas atsaukt darbības, specefekti, dažādi noderīgi un spēcīgi instrumenti. Tīmeklī pieejamas pamācības un spraudņi (plugins).

Paint.net

PicPick

PicPick ir lietotājam draudzīgs ar pamatfunkcijām lai radītu, apstrādātu attēlu. Programmā  plašu iespēju sniedz ekrāna uzņēmuma tveršanas instruments (print screen), intuitīvs attēlu redaktors, Color Picker, krāsu palete, pikseļu lineāls, transportieris. PicPick noderīgs web dizaina izstrādātājiem.

PicPick

Gimp

Gimp ir populārākā alternatīva Adobe Photoshop ar daudzpusīgu grafikas manipulācijas paketi. Iespējama gif animāciju izveide. Pieejami spraudņi (plugins), otas (brushes), pamācības (tutorials).  Vairāk par Gimp Wikpedia.

Gimp

Krita

Programma digitālajiem māksliniekiem. Digitālā glezniecība, konceptuālā māksla, ilustrācijas un skices ar dažādām faktūrām. Nu gluži vai akvareļa pludinājums. Nav tik daudz piemērojams fotoattēlu apstrādei cik jaunu darbu radīšanai no nulles. Ideāli, ja jūsu rīcībā ir grafiskā planšete!

Attēlu apstrādes programmas

Šīs, mūsuprāt, ir populārākās un attīstībā esošās programmas, kuras mēs esam pielietojuši. Eksperimentēts ir arī ar:

Varbūt interesē tiešsaistes attēlu apstrādes programmas?

Populārākais bezmaksas vektorgrafikas redaktors? Daži uzdevumi (piemērs) izgatavoti ar Inkscape. Alternatīva CorelDraw. Iespēja rastra attēlu pārvērst vektorgrafikā (tracing), kas ļautu pašiem no kādas fotogrāfijas izgatavot krāsojamo lapu bērniem (piem. auto vai dzīvnieka kontūrlīniju).

Inkscape_piemērs

Inkscape

Lejupielāde.

One thought on “Attēlu apstrādes programmas

Comments are closed.