svētdien, 19 maijs, 2024
DažādiIzkrāsosimTehnoloģiju mācību joma

Mākslīgā intelekta radītie darbi

Mākslīga intelekta radītie darbi. Eksperimenti nedaudz pārsteidza. Tika izmantota vietne freepik.com, kura jau iepriekš tika izmantota bezmaksas zīmējumu iegūšanai dažu uzdevumu veidošanā (piemēram). Lai izmantotu AI (artificial intelligence) ir nepieciešams reģistrēties.

Krāsojamās lapas uzģenerētas pēc dotā teksta.

Iespējams, ir nojauta, kādi varēja būt atslēgvārdi. AI radīto zīmējumu kvalitāte atgādina rastra grafikas attēlu “treisošanu” vektorgrafikas programmā Inkscape, vai ir pat nedaudz pilnvērtīgāki.

Mākslīgā intelekta radītie darbi Mākslīgā intelekta radītie darbi Mākslīgā intelekta radītie darbi Mākslīgā intelekta radītie darbi Mākslīgā intelekta radītie darbi Mākslīgā intelekta radītie darbi

Varbūt šī skolotājiem ir kāda alternatīva? Bezmaksas variantā ierobežojums- 20 attēli dienā.

Attēla izveide no skices un atslēgvārdiem vai apraksta.

Ja apraksts būtu pilnīgāks, varbūt arī radītais attēls būtu bagātīgāks un detalizētāks. Šeit jau nu viennozīmīgi algoritms vēlas lai noformulējam precīzi savas vēlmes. Algoritms ir veicamo darbību priekšraksts kāda noteikta rezultāta sasniegšanai vai uzdevuma risināšanai. Kreisajā pusē zīmēta skice. Un labajā pusē esošais AI radītais attēls ir pie nosacījuma, ka ir prasīta 45% reālistiska fotogrāfija.

Maksligais-intelekts-Freepik Pikaso – Free AI drawing

Kāda atbilde ir mākslīgajam intelektam par frāzi- “krāsojamās lapas zēniem”.

Atbilde: “Krāsojamās lapas zēniem ir lielisks veids, kā iesaistīt viņu radošumu un iztēli. Ir neskaitāmas iespējas, no kurām izvēlēties, sākot no supervaroņiem un beidzot ar lieliskām automašīnām un sporta veidiem. Šīs krāsojamās lapas ne tikai nodrošina izklaidi, bet arī palīdz attīstīt smalkās motorikas un krāsu atpazīšanu. Ļaujiet sava zēna mākslinieciskajai pusei mirdzēt ar šīm jautrajām un saistošajām krāsojamajām lapām.”

Oriģinālais teksts: “Coloring pages for boys are a great way to engage their creativity and imagination. From action-packed superheroes to cool cars and sports, there are countless options to choose from. These coloring pages not only provide entertainment but also help in developing fine motor skills and color recognition. Let your boy’s artistic side shine with these fun and engaging coloring pages.”

ChatGPT rāda savas spējas attēla izveidē pēc teksta

Šeit izmantots viens no ChatGPT kuru iespējams lietot bez reģistrēšanās- talkai.info. Atbilstoši skopajiem atslēgvārdiem, izveidota krāsojama lapa- zēns ar traktoru. Tika pārbaudīts “zēns ar traktoru” attēls ar attēlu dublikāta meklētāju TinEye, atbilde: “TinEye meklēja vairāk nekā 65,4 miljardus attēlu, bet neatrada nevienu atbilstību jūsu meklētajam attēlam”. Tātad- nav plaģiāts!?

Mākslīgā intelekta radītie darbi Mākslīgā intelekta radītie darbi

OpenAI palīdzība satura veidošanā

Raksta veidošanā ar OpenAI pieredzes nav, bet ir pārliecība par tā spēju pilnveidot, bagātināt tekstu. Kā piemērs- cirkulī.lv bija ieraksts ar virsrakstu “Saplākšņa putniņš”. OpenAi piedāvāja to pilnveidot (papildus izmantojot vārdus no apraksta teksta) un pārlabot par- Kā izgatavot saplākšņa putniņu ar figūrzāģi – dizains un tehnoloģijas 5. klasei Jāpiekrīt- virsraksts ir saturīgāks un pilnvērtīgāks, paskaidrojot ieraksta saturu. Noticēju, izlaboju, un arī SEO dati (headline score) par to liecināja.

Atsevišķi ieraksti par OpenAi “saka”, ka tiek strādāts pie tā, lai mākslīgais intelekts spētu pārvaldīt lietotāja ierīci.

Mākslīgā intelekta izmantošanas piedāvājums ir samērā plašs- AI video ģenerēšanai un rediģēšanai, AI attēlu ģenerēšanai un rediģēšanai, AI teksta rakstīšanas rīki, AI mūzikas ģenerēšanai, AI krāsošanas un zīmēšanas rīki, AI audio radīšanai, AI dizaina rīki, AI biznesa un pētniecības rīki studentiem. Iespējams ka joks, bet kāds pamanījies ar AI palīdzību “uzrakstīt” pasaku, radīt tai ilustrācijas un izdot to grāmatas formātā. Ko nu? Atliek padomāt kur izmantot mācību procesā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

50 + = 57