piektdien, 1 marts, 2024
DažādiDekorācijaIdejas

Dzijas vāzes un mākoņi…

Vai zinājāt, ka ar dziju un līmi var izgatavot dažādas jaukas lietiņas? Dzija, līmes zīmulis un tukša stikla pudele var kalpot kā izejmateriāli pašgatavotai vāzei. Vāzes formu, krāsu un līniju ritmu varam izvēlēties katrs pēc savas gaumes. Izgatavošanas gaita:

  • Noklājam ar līmes zīmuli stikla pudeles ārējo daļu, sākot ar augšu. Daram to pakāpeniski (lai līme nepaspētu nožūt) un nekavējoties jāsāk dzijas pavediena tīšana ap pudeli uz līmes noklāto virsmu. Dziju tinam ap pudeli cieši, pavediens pie pavediena, lai neveidotos neglītas atstarpes, kur spīdētu pudele. Soli pa solim aptinam visu pudeles virsmu. Kurā brīdī izvēlamies citu dzijas toni, tas paliek izgatavotāja izvēlē.

Dzijas vāze

Izmantojot dziju, balonu un PVA līmi ir iespējams izgatavot gaisīgas dzijas bumbas. Kā izgatavot dzijas mākonīšus- aitiņas- sniega bumbas:

  • Nepieciešamie materiāli ir balta dzija, baloni, PVA līme, trauks dzijas samitrināšanai ar līmi. Piepūšam balonus tik lielus, cik lielus vēlamies gaisīgos bumbuļus, un tos aizsienam. Traukā ielejam PVA līmi, kurā izmērcējam dziju, ko tūdaļ arī tinam ap piepūsto balonu (nospiežam nedaudz mitrumu, lai līme netecētu). Dziju tinam haotiski, ar palielām atstarpēm, krustojot augšējo un apakšējo tinuma slāni. Brīvi iekarinām šādi notītu balonu (lai tas kur nepieliptu) un gaidām līmes pilnīgu izžūšanu. Pēc līmes izžūšanas pārspridzinām balonu (bums), izņemam atlikumu.

Šādi veidotas dzijas bumbas ir lieliskas sagataves dekorēšanai (sniegavīri, mākonīši, aitiņas, zaķi…)- atkarībā no dzijas krāsas. Izvēle un fantāzija Jūsu ziņā.

Dzijas balons