Koka auto modeļu sacīkstes- Pinewood Derby Cars

Pievienojam jaunu sadaļu- “Koka automodeļu ātrumsacīkstes” (Pinewood Derby Cars (priedeskoka auto sacensības)), kas ir populāras starp skautiem Amerikā. Pirmo reizi miniatūro koka auto modeļu sacīkstes notika 1953.gadā. No tā laika sacensībās ir piedalījušies vairāk kā 50 miljoni bērnu, 100 miljoni auto modeļu.
Amerikā jau rūpnieciski tiek izgatavotas un piedāvātas sagataves- priedes koka korpuss, metāla asis un plastmasas riteņi, speciālas uzlīmes u.t.t.
Spēks, kas dzen šos auto uz priekšu ir gravitācija un inerce, bet gaisa pretestība un berze to cenšas bremzēt.
Trases garumi ir no 9,5 metriem līdz 13,5 metriem, starta punkta augstums 1,2m- 1,5m.
Ātrums līdz pat 32 km stundā! Uz alumīnija trasēm.
Šādas sacensības notiek arī Polijā. Liepājā auto modeļu skriešanās sacensības vairākus gadus ir notikušas starp pilsētas skolām, tās organizēja Liepājas Bērnu un jauniešu tehniskās jaunrades centrs (tagad Liepājas BJC).
Lielisks uzdevums mājturības un tehnoloģiju stundām (skicēšana, šablons, zāģēšana, kalšana, vīlēšana, slīpēšana, urbšana, metāla pulēšana, virsmas necaurspīdīgā apdare).

Detalizētāku aprakstu par tehnisko specifikāciju un izgatavošanu lasiet ŠEIT.

Papildus informācija meklējama internetā pēc atslēgvārdiem “Pinewood Derby Car”, vai wikibooks.

pinewood derby

Tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību, kā arī var tikt izmantotas trešo personu sīkdatnes (piem. Google Analytics). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Vairāk informācijas | Sapratu